NRL Finals Week One team lists: Tony ‘T-Rex’ Williams back from extinction?

Sydney Roosters versus South Sydney Rabbitohs

7.50pm Friday at Sydney Cricket Ground

Roosters: 1. James Tedesco 2. Daniel Tupou 3. Latrell Mitchell 4. Joseph Manu 5. Brett Morris 6. Luke Keary 7. Cooper Cronk 8. Jared Waerea-Hargreaves 9. Sam Verrills 10. Isaac Liu 11. Boyd Cordner 12. Mitch Aubusson 13. Victor Radley

Interchange: 14. Angus Crichton 15. Zane Tetevano 16. Nat Butcher 17. Siosiua Taukeiaho

Reserves: 18. Lindsay Collins 19. Sitili Tupouniua 20. Drew Hutchison 21. Ryan Hall

Rabbitohs: 1. Adam Doueihi 2. Alex Johnston 3. James Roberts 4. Campbell Graham 5. Corey Allan 6. Cody Walker 7. Adam Reynolds 8. Junior Tatola 9. Damien Cook 10. Liam Knight 11. John Sutton 12. Jaydn Su’A 13. Cameron Murray

Interchange: 14. Ethan Lowe 15. Dean Britt 16. Thomas Burgess 17. Mark Nicholls

Reserves: 18. George Burgess 19. Bayley Sironen 20. Connor Tracey 21. Mawene Hiroti

Melbourne Storm versus Canberra Raiders

5.40pm Saturday at AAMI Park

Storm: 1. Ryan Papenhuyzen 2. Suliasi Vunivalu 3. Will Chambers 4. Justin Olam 5. Josh Addo-Carr 6. Cameron Munster 7. Jahrome Hughes 8. Jesse Bromwich 9. Cameron Smith 10. Nelson Asofa-Solomona 11. Felise Kaufusi 12. Kenneath Bromwich 13. Dale Finucane

Interchange: 14. Brandon Smith 15. Tui Kamikamica 16. Max King 17. Joe Stimson

Reserves: 18. Curtis Scott 19. Tino Faasuamaleaui 20. Brodie Croft 21. Tom Eisenhuth

Raiders: 1. Charnze Nicoll-Klokstad 2. Nick Cotric 3. Jarrod Croker 4. Joey Leilua 5. Jordan Rapana 6. Jack Wighton 7. Aidan Sezer 8. Josh Papalii 9. Josh Hodgson 10. Sia Soliola 11. John Bateman 12. Elliott Whitehead 13. Joseph Tapine

Interchange: 14. Bailey Simonsson 15. Dunamis Lui 16. Corey Horsburgh 17. JJ Ryan Sutton

Reserves: 18. Sam Williams 19. Emre Guler 20. Siliva Havili 21. Hudson Young

Manly Sea Eagles versus Cronulla Sharks

7.50pm Saturday at Lottoland

Sea Eagles: 1. Brendan Elliot 2. Jorge Taufua 3. Brad Parker 4. Moses Suli 5. Reuben Garrick 6. Dylan Walker 7. Daly Cherry-Evans 8. Addin Fonua-Blake 9. Apisai Koroisau 10. Sean Keppie 11. Corey Waddell 12. Jack Gosiewski 13. Jake Trbojevic

Interchange: 14. Manase Fainu 15. Haumole Olakau’atu 16. Lloyd Perrett 17. Toafofoa Sipley

Reserves: 18. Lachlan Croker 19. Cade Cust 20. Tevita Funa 21. Tony Williams

Sharks: 1. Josh Dugan 2. Sosaia Feki 3. Bronson Xerri 4. Josh Morris 5. Aaron Gray 6. Shaun Johnson 7. Chad Townsend 8. Aaron Woods 9. Jayden Brailey 10. Matt Prior 11. Briton Nikora 12. Wade Graham 13. Paul Gallen

Interchange: 14. Kurt Capewell 15. Jack Williams 16. Andrew Fifita 17. Braden Hamlin-Uele

Reserves: 18. Billy Magoulias 19. Blayke Brailey 20. Kyle Flanagan 21. Matt Moylan

Parramatta Eels versus Brisbane Broncos

4:05pm, Sunday at BankWest Stadium

Eels: 1. Clinton Gutherson 2. Maika Sivo 3. Michael Jennings 4. Waqa Blake 5. Blake Ferguson 6. Dylan Brown 7. Mitchell Moses 8. Kane Evans 9. Reed Mahoney 10. Junior Paulo 11. Shaun Lane 12. Manu Ma’u 13. Nathan Brown

Interchange: 14. Brad Takairangi 15. Daniel Alvaro 16. Ray Stone 17. Marata Niukore

Reserves: 18. Tepai Moeroa 19. Will Smith 20. Peni Terepo 21. Josh Hoffman

Team news:

Broncos: 1. Anthony Milford 2. Corey Oates 3. Kotoni Staggs 4. Alex Glenn 5. Jamayne Isaako 6. Darius Boyd 7. Jake Turpin 8. Matthew Lodge 9. Andrew McCullough 10. Payne Haas 11. David Fifita 12. Matt Gillett 13. Joe Ofahengaue

Interchange: 14. James Segeyaro 15. Thomas Flegler 16. Gehamat Shibasaki 17. Patrick Carrigan

Reserves: 18. Rhys Kennedy 19. Izaia Perese 20. Shaun Fensom 21. Cory Paix


Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *